سیم کشی شبکه های رایانه ای بدون از دست رفتن زیبایی دکوراسیون داخلی

منتشر شده

سیم  کشی شبکه های رایانه ای بدون از دست رفتن زیبایی دکوراسیون داخلی برای شرکت ها بسیار ضروری است. هدایت کابل های شبکه بدون به خطر انداختن زیبایی دکوراسیون در فضای اداری یک امر مهم است که باید به طور خاص به آن توجه شود. ساختمان های اداری هزینه زیادی را برای طراحی و دکوراسیون داخلی صرف می کنند و محیط کار را زیباتر می کنند. البته هر چیزی که باعث از بین رفتن این زیبایی شود صاحب مشاغل را ناراحت می کند. برای حل این مشکل ، روش هایی ابداع شده است که می تواند از آسیب دیدن زیبایی محل کار جلوگیری کند. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی برقراری ارتباط در داخل شبکه برای زیبایی هرچه بیشتر فضای محیط های اداری با شما صحبت خواهیم کرد.

زیبایی اولین شرط است

اولین شرط کابل کشی ساختمان اداری این است که به محیط مجتمع آسیبی نرساند. زیبایی و دکوراسیون فضای اداری گران است و این زیبایی اعتبار زیادی به این مجموعه می بخشد. به همین دلیل ، بسیاری از شرکت ها هزینه های زیادی را برای طراحی و اجرای تزئینات زیبا به منظور داشتن محیط کار زیبا هزینه می کنند. این باعث می شود که در نگاه اول مشتریان را جذب کند. مطمئناً اگر مواردی وجود داشته باشد که این زیبایی ها را از بین ببرد ، به شهرت آن گروه لطمه می زند.

فرض کنید مشتری برای اولین بار وارد دفتر شما می شود. در نگاه اول زیبایی دکوراسیون دفتر شما توجه او را جلب می کند. سپس با دیدن کابل های به هم ریخته احساس بدی می کند. این احساس ممکن است در محل کار و هنگام مکالمه باقی بماند و بر آن تأثیر بگذارد. شاید شنیده باشید که اگر مشتری نسبت به محیط کار شما احساس بدی داشته باشد ، می تواند بر تصمیمات او تأثیر منفی بگذارد.

سیم کشی شبکه

کابل های شبکه

از کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها ، روترها ، سوئیچ ها و شبکه های ذخیره سازی در ساختمان های اداری استفاده می شود. به طور معمول ، این کابل ها حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابد. کابل ها برای ارتباط در شبکه های کابل کشی استفاده می شوند. اما در شبکه های بی سیم ، نیازی به کابل نیست یا حداقل کابل مورد نیاز است.

بنابراین ، سیستم های شبکه در محیط اداری می توانند به دو صورت کابل و بی سیم به هم متصل شوند. البته ، روشهای بی سیم برای هر محیط کاری قابل استفاده نیست و نمی توان همه نیازها را با آنها برطرف کرد. اکثر ساختمان های اداری و داخل دفاتر شرکت از روش کابل برای ارتباط استفاده می کنند. میزان استفاده از کابل در شبکه فضاهای اداری به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برخی از این موارد عبارتند از:

نوع شبکه

• وسعت شبکه

• تعداد گره ها

• ابعاد سایت

• تعداد اتاق ها

• تعداد رایانه ها

• و غیره

خدمات شبکه پسیو

به کلیه کارهای مربوط به سخت افزار و شبکه فضای اداری خدمات شبکه پسیو می گویند. خدمات پسیو شبکه محدود به این موارد نیست و کاربردهای دیگری نیز دارد. تعمیر و نگهداری شبکه نیز یک سرویس تخصصی شبکه است. در صورت خرابی شبکه ، خدمات پشتیبانی شبکه نیز مشکلات را بررسی و عیب یابی می کنند. همه خدمات کابلی نیز خدمات شبکه غیرفعال محسوب می شوند.

کارشناسان شبکه با تکیه بر مهارت ها و تجربیات خود به دنبال جمع آوری اطلاعات و طراحی نقشه های کابل کشی شبکه ، انجام کابل کشی ، ترتیب کانال و رک هستند که بخشهای مهمی در نصب و ساخت شبکه های کامپیوتری هستند. این یک شبکه استاندارد با سرعت بالا ، کیفیت بالا و عملکرد بالا را به آنها ارائه می دهد. این کار با توجه به طراحی معماری داخلی متناسب با دکوراسیون ساختمان انجام می شود.

کابل کشی شبکه

راه حل اجرایی

آنها از روش خاصی برای جلوگیری از به هم ریختگی و بهم ریختگی در فضاهای اداری استفاده می کنند. این روش داکت کشی  نامیده می شود. داکت ها در حقیقت کانال های پلاستیکی بلندی هستند که به صورت مستطیل ساخته شده اند. کابل های شبکه در داخل این کانال ها قرار می گیرند و اطمینان حاصل می کنند که زیبایی شبکه و از همه مهمتر زیبایی دکوراسیون دفتر کار شما از بین نمی رود.

داکت یک ظرف پلاستیکی است که به دیوارها و ستون ها متصل شده است. داکت  معمولاً از PVC سفید جامد ساخته شده است. داکت معمولاً برای قرار دادن کابل در داخل آن استفاده می شود. استفاده از داکت ها، کابل کشی را ساده کرده و از بهم ریختگی جلوگیری می کند. داکت کردن ، نصب این مجاری بر روی دیوارها و ستون ها است. هزینه داکت  شبکه بر اساس نوع طول دیوار ، ستون ها و زاویه دیوار محاسبه می شود. بنابراین ، اگر قطعه ای که باید متصل شود بیشتر خم و زاویه دار باشد ، قیمت مجرا متناسب با آن افزایش می یابد.

روش دیگر

روش دیگری که می تواند به شما کمک کند، برپایی شبکه به صورت وایرلس است. در این روش دیگر نیازی به کابل کشی نیست و می توان بدون دردسر کامپیوترها را به هم شبکه کرد. اما این کار هزینه بر است و می تواند هزینه های نصب و راه اندازی شبکه شما را افزایش دهد. برای دریافت مشاوره می توانید با یک شرکت خدمات شبکه های کامپیوتری تماس حاصل کنید و از راهنمایی های کافی بهره ببرید. پیشگام رایانه به آدرس اینترنتی pishgamrayaneh.com از شرکت های پیشرو در حوزه خدمات شبکه است که می تواند به شما مشاوره و خدمات تخصصی را ارائه دهد.

مطالب مرتبط