بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی یکی دیگر از انواع بیمه نامه در شرکت سهامی بیمه ایران می باشد که به منظور جبران خسارت ها و زیان های مالی و مادی که در اثر حوادث ناشی از آتش سوزی به اموال و دارایی های بیمه گذار که می تواند جز اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشد وارد گشته شامل می شود.

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی پیش رو و  به دلیل قیمت بالای ملک ها و اثباب و وسیله حفظ آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که آسیب ببینند یا از بین بروند تهیه مجددشان بسیار سخت و دشوار خواهد بود. برخی از حوادث غیر قابل پیش بینی ای هستند که  باعث سانحه میشوند و که در خوش بینانه ترین حالت خسارت مالی زیادی را به جای میگذارد.

بیمه آتش سوزی مسکونی عبارت است از بیمه ساختمان، تاسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرهای ناشی از حوادثی چون آتش سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان حوادث پرخطر اصلی و دیگر بخش ها شامل سیل، زلزله، آتشفشان، ترکیدگی لوله آب، خطر سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات جداشده آن، سرقت لوازم منزل و دیگر خطرات تحت پوشش قرار گیرد. واحدهای مسکونی در کل ایران را می توان به دو صورت انفرادی و یا گروهی در شرکت بیمه ایران تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد. چناچه این بیمه به صورت گروهی تحت پوشش قرار گیرد و بیش از ۱۵ واحد تحت پوشش باشد، ده درصد تخفیفدر نرخ بیمه اعمال شده به صورت گروهی داده می شود.

بیمه آتش سوزی صنعتی یکی دیگر از بیمه های مفید شرکت بیمه ایران می باشد که به شکل توافقی بین بیمه گر( مراکز صنعتی) و بیمه گذار ایجاد می شود و در قالب صنعتی تجلی پیدا می کند. با استفاده از این بیمه نامه مراکز صنعتی در برابر زیان های مالی و خطراتی که آن ها را از بابت حوادثی چون آتش سوزی، صاعقه، انفجار و موارد مشابه پوشش می دهد.
با توجه به آمارهای موجود بسیاری از واحدهای صنعتی زمانی که دچار حادثه ای همچون آتش سوزی می شوند دچار خسارت هنگفتی شده و چناچه دارای بیمه نامه آتش سوزی با پوشش کافی و مناسب باشند می تواند بخش زیادی از این خسارت را جبران نمایند.

مطالب مرتبط