خدمات شبکه در تبریز

راه اندازی و پشتیبانی DHCP در تبریز – پروتکل DHCP که مخفف عبارت Dynamic Host Configuration Protocol است، یکی از پروتکل های شبکه است که با فعال کردن سرور، به طور خودکار به کلاینت ها یا مشتری های شبکه آی پی اختصاص می دهد. در ادامه متن سعی خواهیم کرد راه اندازی و پشتیبانی DHCP و همچنین ویژگی ها و مزایای آن را به طور کامل آموزش دهیم.

راه اندازی سرور مجازی در تبریز : مجازی سازی به معنای ساخت نمونه مجازی از سیستم عامل ها، سرورها، سوییچ ها، روترها و … می باشد که موجب کاهش هزینه های مصرفی سازمان خواهد شد. کاهش هزینه ها هم در خصوص خرید سخت افزارهای اضافی و هم مصرف برق و … می باشد. در این متن، به سراغ راه اندازی سرور مجازی رفته ایم تا با مفاهیم آن، مزایا و همچنین ویژگی های آن آشنا شویم. مجازی سازی سرور به این معنی است که بر روی یک سیستم، بتوانیم چندین سرور داشته باشیم.

قبل از تعریف پشتیبانی شبکه، لازم است بدانیم که شبکه کامپیوتری چیست؟ شبکه به اتصال دو یا چند کامپیوتر و سرور گفته می شود که می توانند اطلاعات را به سادگی رد و بدل کنند. امروزه در بسیاری از مشاغل استفاده از شبکه های کامپیوتری بسیار رواج دارد. به نگهداری، تعمیر و رفع ایراد سخت افزاری و نرم افزاری شبکه کامپیوتری، پشتیبانی شبکه گفته می شود.

مطالب مرتبط