روبو فارکس چیست

منتشر شده

رپرتاژ آگهی- روبو فارکس بروکر(کارگزار) فارکس است. فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ میلادی شروع کرده است. روبو فارکس دارای اعتبارنامه هائی از IFSC و CySec (مربوط به قبرس که جزء کشورهای مشترک المنافع بریتانیاست و اعتبارنامه های مالی اش از این جهت معتبرتر است) و بیمه گذاری مشتری از طرف Financial Commission را دارد. روبو فارکس از معدود کارگزاری هایی است که اپلیکیشن های مخصوص به خود را برای تریدینگ طراحی کرده است. جایزه هایی نیز بابت طراحی اینترفیس های مختلف و یوزر فرند و حرفه ای دریافت کرده است.

آیا روبو فارکس حساب ECN  دارد؟

بله دارای حساب ECN است و بر روي  متاتریدر آن را ارائه می دهد. از طریق روبو تریدر و اپلیکیشین روبو تریدر موبایل نیز می توانید حساب ای سی ان خود را کنترل کنید و آن را راهبری کنید.( که از مزیت های روبو فارکس است)

مزیت های معامله و حضور در روبو فارکس

* از بهترین بروکر فارکس است که به طور رسمی سایتش فیلتر نیست. حداقل با گزارش خبرگزاری تسنیم، این بروکر محدودیتی برای کاربران ایرانی ایجاد نکرده است. احراز هویت با آی پی ایران در این بروکر مطابق این گزارش امکان پذیر است و بونوس های خاص احراز هویت اکانت به تریدر تعلق می گیرد.

* روبو فارکس دارای پشتیبانی آنلاین و پاسخگوئی تلفنی و رفع مشکلات خصوصا برای تازه کاران

 

** کانال تلگرام فارسی ندارد ولی چت آنلاین و پاسخگوئی تلفنی را جزء پشتیبانی های خود در ایام کاری این بروکر می بینیم.

** دارای حساب آزمایشی در همه سطوح و انواع حساب ها هست. ایجاد حساب دمو واقعی، حتی برای حرفه ای ها نیز راه شناخت خوبی از یک بروکر است.

** وب مانی و پرفکت مانی از روش های واریز و برداشت آسان تر و مستقیم ریالی برای ایرانیان در این بروکر است.

** حداقل موجودی برای همه حساب های این بروکر یکسان است. با ۱۰ دلار حتی حساب های پرفکت را می توانید داشته باشید. حساب ای سی ان روبو فارکس نیز با همین موجودی قابل گشایش است.

** حساب بدون بهره( حساب اسلامی) روی بعضی از انواع حساب ها دارد.

** انواع حساب های مخصوص یک بروکر را دارد و لورج ۱۰۰۰ به صورت استاندارد در اختیار مشتریان این بروکر است

** دارای حساب های پرو، پروسنت، پریم، ای سی ان و R تریدر است.

آیا  فیلترینگ مشکلی برای تریدینگ است؟

اگر به هر دلیلی سایت بروکر یا هر خدمات دهنده دیگری فیلتر باشد، مشکلی برای حساب بازکردن نیست. فیلتر بودن یا شدن سایت بروکر یا موسسه ای، مشکلی  برای  باز کردن حساب یا  ترید کردن کاربران به صورت پایه ای ایجاد نمی کند. (مگر کندی نت، که فنی است).

چه موقع فیلتر ممکن است مشکل ساز باشد؟

اگر خود بروکر فارکس، احراز هویت را الزامی کند یا باز کردن حساب برای تابعیت ایراني به دلایلی ممنوع  و حساب را مسدود کند. بله، در این وضعیت مشکل ساز است. در این وضعیت قبل از هرنوع مسدود کردن حتما اطلاعیه یا گزارشی از طرف بروکر عمومی و اعلام می شود. فقط ایران نیز تحت فشار های تحریمی نیست. بروکر ها و موسسات مالی به نسبت حجم معاملاتی خود زیر ذره بین هستند. برای نهنگ های بازار ارز ممکن در این حالت مشکلاتی ایجاد شود. به معنی دیگر حتی در صورت تحریم و احراز هویت اجباری، برای حساب های معمولی مورد خاصی نیست. با تجربگان حوزه فارکس، این پدیده را هم مشکل ارزیابی نمی کنند.

منبع:

https://eco.shafaqna.com/FA/279595/

مطالب مرتبط