مقایسه تشک طبی و تشک فنری ، کدامیک بهتر است؟

منتشر شده

تشک طبی بخریم یا تشک فنری؟ تشک طبی بهتر است یا تشک فنری؟ این سوال‌هایی است که بیشتر فروشندگان تشک تخت‌خواب باید به آن‌ها پاسخ دهند. عده‌ای تشک فنری را به دلیل نرمی و راحتی خریداری می‌کنند. عده‌ای دیگر هم با تصور اینکه تشک طبی برای سلامتی مفید است آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. شما فکر می‌کنید بهترین تشک برای اینکه خواب راحتی داشته باشید و آسیبی به مهره‌های کمر و ستون فقرات وارد نشود چیست؟ اگر شما هم پاسخ درستی برای این سوال ندارید، مطالعه این مقاله تخصصی درباره اینکه تشک طبی بهتر است یا فنری را در سایت صفاهوم از دست ندهید.

تشک طبی چیست؟ تشکی بدون فنر با خواص درمانی

تشک‌های طبی یکی از اقلام کالای خواب هستند که خاصیت درمانی یا پیشگیری از دردهای ستون فقرات دارند. در تشک‌های طبی فنر وجود ندارد و معمولا از فوم، اسفنج‌های فشرده یا یونولیت ساخته می‌شوند. این تشک‌های خیلی سفت هستند و به هیچ‌وجه خاصیت انعطاف‌پذیری در هنگام خواب را ندارند. تشک‌های طبی کمتر از تشک‌های دیگر عمر می‌کنند و معمولا بین ۲ تا ۶ سال قابل استفاده هستند. به‌یاد داشته باشید هر چه ضخامت تشک‌های طبی بیشتر باشد عمر بیشتری هم خواهند داشت.

برای اینکه با عملکرد تشک‌های طبی در پیشگیری از دردهای عضلانی و درمان بیماری‌های ستون فقرات آشنا شوید باید اطلاعات کافی درباره ویژگی‌های تشک طبی داشته باشید. در ادامه می‌توانید مهم‌ترین ویژگی‌های یک تشک طبی را مطالعه کنید.

ویژگی‌های مهم تشک طبی، محصولی برای ماساژ درمانی و مناسب با بدن بیمار

ویژگی‌هایی که در ادامه عنوان می‌کنیم مهم‌ترین مواردی‌اند که فرق یک تشک طبی را با یک تشک معمولی مشخص می‌کند. به‌یاد داشته باشید برای خرید تشک باید حتما اطلاعات کاملی درباره عملکرد و ویژگی‌های آن داشته باشید. همچنین گاهی اوقات استفاده از انواع کالای خواب طبی مانند تشک و بالش توسط پزشک‌های معالج تجویز می‌شود. بنابراین همیشه هم استفاده از تشک‌های طبی مناسب نیست.

ویژگی‌های مهم تشک طبی عبارتند از:

  • داشتن انعطاف مناسب با خطوط و انحنای بدن
  • داشتن عایق‌های حرارتی برای ماساژ و تسهیل گردش خون
  • داشتن پارچه‌های ضد باکتری،‌ ضد میکروب و ضد آلرژی
  • داشتن سفتی و نرمی مناسب با بدن بیمار

مزایای استفاده از تشک طبی، بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

افراد بسیاری که مبتلا به کمر درد، گردن درد یا دیسک کمر و گردن هستند با توجه به تجویز پزشک از تشک طبی استفاده می‌کنند. با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد تشک های طبی و طبی فنری در درمان و پیشگیری از دردهای عضلانی، استفاده از آن‌ها مزایای متعددی نیز خواهد داشت. مزایای استفاده از تشک طبی در زمان بیماری و بعد از درمان بیمار به شرح زیر است:

  • استفاده از تشک طبی برای برخی از افراد عادی در پیشگیری از دردهای جسمانی مفید است.
  • استفاده از تشک طبی در تسریع روند درمان افراد مبتلا به دردهای عضلانی مفید است.
  • پزشکان برای کنترل درد و درمان بیماری‌های پیشرفته در ناحیه کمر و مهره‌های کمر استفاده از تشک طبی را پیشنهاد می‌کنند.

با توجه به این مزایا و ویژگی‌های استفاده از تشک طبی آیا فکر می‌کنید بهترین تشک برای داشتن خواب راحت تشک طبی است؟ پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به جواب صحیح برسید.

البته نباید از انتخاب یک تشک مهمان یا تشک مسافرتی خوب هم غافل بمانید.

تشک فنری چیست؟ تشکی با انعطاف زیاد و حرکاتی مواج

یکی از قدیمی‌ترین تشک‌هایی که برای تخت‌خواب‌ها از گذشته تا کنون مورد استفاده قرار می‌گیرد تشک فنری است. تشک‌های فنری از ساده‌ترین نوع تشک‌ها هستند که در تولید آن‌ها از فنر، فریم، موکت، اسفنج و پارچه استفاده می‌شود. انعطاف زیاد، حرکات مواج و حس راحتی در هنگام خواب باعث محبوبیت این تشک‌ها شده است. تشک‌های فنری نسبت به تشک‌های طبی قیمت ارزان‌تری نیز دارند. تشک‌های فنری هم مانند تشک‌های طبی برای تخت‌های یک و دونفره طراحی و تولید می‌شوند.

عوارض تشک فنری، با احتیاط انتخاب کنید

تشک‌های طبی با توجه به خاصیت درمانی که دارند برای هر فردی مناسب‌اند اما تشک‌های فنری بهتر است توسط افرادی که وزن کمتری دارند مورد استفاده قرار بگیرند. با توجه به اینکه امکان خراب شدن فنرها و آسیب رساندن به کمر توسط تشک‌های فنری وجود دارد این تشک‌ها معمولا مورد استقبال افرادی که کمر درد دارند یا نگران سلامتی خود هستند قرار نمی‌گیرند.

تشک‌های فنری ابعاد و سایز‌های مختلفی دارند. اگر تشک فنری دو نفره با سایز بزرگ دارید بهتر است ترفندهای چیدمان اتاق خواب کوچک را مطالعه کنید. این ترفندها به بزرگ‌تر نشان دادن اتاق خواب شما کمک می‌کند.

تشک طبی فنری چیست؟ بهترین انتخاب برای خوابی راحت و سلامت بدن

با توجه به اینکه تشک‌های فنری ممکن است باعث آسیب دیدگی ناحیه کمر شوند و تشک‌های طبی هم بیشتر مورد استفاده افراد بیمار قرار می‌گیرد؛ شاید سوال بپرسید که آیا به غیر از تشک‌های طبی یا فنری تشک دیگری جود دارد؟ یا شاید حالا وقت آن شده که به پاسخ سوال تشک طبی بهتر است یا فنری برسید. بهترین تشک برای خواب تشک‌های طبی فنری هستند. تشک‌های طبی فنری ترکیبی از تشک‌های طبی و فنری هستند که خاصیت درمانی و راحتی قابل توجهی دارد. این تشک‌ها نه مثل تشک‌های طبی خشک و سفت بوده نه مانند تشک‌های فنری از یک لایه نازک اسفنج با فنرهای بسیار تولید شده است.

در طراحی و تولید تشک طبی یا طبی فنری از فنرهای منسجم‌تر و اسفنج ریباند استفاده شده است. همچنین این تشک‌ها طول عمر بیشتری نسبت به سایر تشک‌ها دارند. در هنگام خرید تشک‌های طبی فنری باید به نوع و ضخامت فنرها، مرغوبیت پارچه و کیفیت اسفنج‌های به‌کار رفته توجه کنید. تشک‌های طبی فنری هم مانند تشک‌های دیگر در اندازه‌های یک‌نفره و دونفره تولید می‌شود و از پرفروش‌ترین اقلام کالای خواب به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط