استفاده از تشک طبی و تشک طبی فنری و مزایای آن

اگر شما به قصد خرید تشک به بازار رفته باشید با نام تشک های طبی و طبی فنری آشنا هستید. تشک های طبی و طبی فنری دارای مزایا و معایبی هستند که زمان خرید باید به این نکات توجه داشته باشید. ما در این مقاله به مزایای تشک طبی فنی می پردازیم و شما را کامل با این نوع تشک آشنا خواهیم کرد پس تا آخر این مقاله باما همراه باشید.

اولین نکته که باید در رابطه با تشک طبی فنری رویال آشنا شوید این است که تشک های طبی فنری دارای دو نوع می باشند: تشک فنر متصل و تشک فنرمنفصل.

این نوع تشک دارای فنرهای بهم متصل است که زمانی بر روی تشک بخوابید اگر فشاری بر روی تشک وارد شود این تکان به تمام قسمت های تخت وارد می شود.

تشک فنر منفصل:

این نوع تشک فنر ها بهم دیگر چسبیده نیستند و زمانی که تکان به یه ناحیه از تشک وارد شود سایر قسمت های تشک دچار شامل تکان نمی شوند و تشک های فنرمنفصل به نسبت تشک های فنرمتصل طرفداران بیشتری دارند.

تشک های فنرمنفصل مناسب افرادی است که درد ستون فقرات آنهارا مورد اذیت قرار می دهد چون تشک فنرمنفصل از ستون فقرات شما به خوبی نگهداری می کند و نمی گذارد آسیب بیشتری ببیند.

اگر جزو افرادی هستید که وزن‌تان کم است و دچار گودی کمر هستید مستقیم یه سراغ تشک های طبی فنری بروید چون نیاز شما را به خوبی برطرف خواهد کرد.

تشک طبی یا طبی فنری برای کسانی که گودی کمر دارند باعث ناراحتی می شود. در واقع کسانی که گودی کمر دارند باید از تشک های با درجه نرمی بیشتر استفاده کنند که هنگام خواب گودی کمرشان پر شود.

بهترین نوع تشک برای گودی کمر، تشک های دارای لایه مموری فوم هستند که متناسب با فرو رفتگی بدن با آن شکل می‌گیرد.

بالش طبی

یکی از موثرترین عوامل برای پیشگیری از دردهای استخوانی مثل کمردرد و ستون فقرات در کنار تشک، بالش مناسب است. در زمان استراحت اگر گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشند بهترین حالت ممکن است. اغلب پزشکان به خوابیدن روی پهلو توصیه می کنند. برای اینکه گردن و ستون فقرات شما در یک راستا باشد، استفاده از بالش های طبی که گودی گردن را پر میکند توصیه می شود.

انتخاب این نوع بالش های طبی که معمولا از جنس مموری فوم ساخته می شوند متناسب با جثه فیزیکی و مدل خوابیدن خواهد بود. برای مثال برای خوابیدن به پهلو بالش های مموری فوم طبی با شکل موجدار توصیه میشود تا فرو رفتگی گردن را پر کند و سایز این بالش باید متناسب قد و وزن شما باشد. اگر قد بیشتر از ۱۷۰ سانتیمتر است و وزن شما بیشتر از ۷۰ کیلوگرم است مدل موجدار بزرگ برای شما مناسب است. اگر قد و وزن شما کمتر است مدل موجدار کوچک برای شما مناسب است.

نه دیسک کمر دارم، نه گودی کمر حالا تشک خوب چی بخرم؟

اگر شما ملاحظه پزشکی ندارین یا به طور کلی کمر درد خاصی ندارین می تونین براساس وزن، درجه سفتی مورد علاقه و مهمتر از همه براساس بودجه خرید کنین. در حالت نرمال تشک هایی که درجه سفتی متوسطی دارند برای افراد عادی مناسب هستند. تشک های فنر دار اغلب در محدوده تشک های با درجه سفتی متوسط قرار دارند. بعضی ها کمی نرمتر از متوسط و بعضی سفتر هستند. البته میدانیم که میزان سفتی مثل گرما و سرما نسبی است یعنی چیزی که برای من حس نرمی داره ممکن است برای شما سفت باشد یا حتی سفتی غیر قابل تحمل! اما ما همیشه وضعیت متوسط را در نظر میگیریم.

تشک فنری منفصل یا فنری متصل؟

تشک های فنری خود به در دوسته فنری منفصل یا فنر پاکتی (Pocket spring) و فنری متصل (Bonnel Spring) دسته بندی میشوند. تشک های فنر منفصل جدید هستند و نسبت به نسل قبلی خود چندین برتری دارند که شامل:

 • تراکم بالاتر اسکلت و عمر بالاتر نسبت به فنرهای متصل
 • عدم لرزش در حین نشست و برخاست و غلتیدن
 • شکل گیری براساس میزان فشار در هر نقطه
 • مقاوم در برابر رطوبت و تعريق به دلیل استفاده از الیاف مخصوص
 • تسهیل تبادل جریان هوا در سطح تشک به دلیل استفاده از لایه مخصوص
 • نرم و راحت برای خوابی سالم و نشاط بخش

در کل تشک های فنر منفصل برای تشک های دونفره بسیار لازم به نظر می رسند.

چرا باید اینترنتی تشک بخریم؟

 • قابلیت مشاهده و مقایسه محصولات و برندهای مختلف
 • استفاده از نظرات کاربران دیگر
 • رقابت قیمتی و خرید با بهترین قیمت
 • استفاده از مشاوره های تلفنی و تخصصی
 • صرف زمان کمتر
 • خدمات ارسال و حمل طبقات

برای خرید تشک شما نیازی به لمس تشک ندارید همانگونه که وقتی به فروشگاه میروید و از نظر فروشنده بهره میگیرید میتوانید از نظر مشاوره های تخصصی تر تلفنی نیز استفاده کنید.

همچنینن تست سفتی و نرمی تشک در فروشگاه به چند دلیل اصلی بی فایده است:
 • تشک هایی که در فروشگاه تست می کنید نسبت به تشک های نو نرمتر هستند زیرا تعداد زیادی آن تشک ها را تست کرده اند و مثل تشک نو نیستند.
 • شما تا زمانی که روی تشک استراحت نکنید نمی توانید مطمئن شوید که برای شما مناسب است یا نه ! نشستن، مشت زدن، با زانوی روی تشک رفتن و حتی دراز کشیدن تا زمانی که شما به صورت راحت استراحت نکنید نمی توانید مطمئن شوید که برای شما چه تشکی مناسب است.
 • شما حتی بعد از خرید شاید تا یک یا چند هفته نتوانید با تشک خود حس راحتی داشته باشید. به ۲ دلیل یکی اینکه تشک نو، کمی خشک است و پس از یک ماه استفاده تشک کم کم حالت عادی به خود میگیرد. دوم اینکه تغییر جای خواب همیشه موجب تغییر و بهم خوردن ریتم خواب می شود.

تشک مناسب نوزاد، کودک و نوجوان چی بخریم؟

برای تخت نوزاد لازم نیست تشک خیلی گرون بخرین! نه خیلی روی تخت خودش می خوابه نه وزنی داره که تاثیر داشته باشه روی تشک فنری یا طبی

اما برای تخت نوجوان باید تشک های عادی رو بخرین که برای یک آدم سالم و بزرگسال می خرین اما چون وزنشون کمتر هست میتونین تشک های با درجه نرمی بیشتر بخرین یا اگه میخواین خیلی سال ازش استفاده کنه متناسب با یک فرد بالغ براشون خرید کنین. معمولا برندهای تشک خودشون به صورت استاندارد چند مدل مخصوص نوجوان ها تولید می کنن که شما هم میتونین ازشون خرید کنین.

مطالب مرتبط