خدمات رایانه ای چیست؟

منتشر شده

خدمات رایانه ای چیست؟ خدمات رایانه ای شبکه  به معنای ارائه خدمات متشکل از مشخص کردن تنظیمات سخت افزار رایانه و ارزیابی خصوصیات پردازش فنی ، برنامه نویسی رایانه و آموزش برنامه نویسان و اپراتورهای رایانه ای است که همراه با فروش و اجاره یا عملکرد مالیات ارائه می شود.

معنای خدمات رایانه ای

خدمات رایانه ای به معنای یکپارچه سازی سیستم ها و کار با اینترنت در سخت افزار و نرم افزار (شامل مشاوره و طراحی) ، خدمات آموزش و یادگیری ، سیستم های از راه دور یا خدمات مدیریت شبکه ، خدمات میز پشتیبانی برنامه ها ، خدمات توسعه برنامه ها و نصب ترکیبی ، جابجایی ، افزودن و تغییر (IMAC ) خدماتی که به پرسنل محل احتیاج دارند. “خدمات رایانه ای” به معنای پیکربندی سخت افزار و نرم افزار قبل از تحویل یا نصب قبل از آن ،  خدمات تعمیر و شکستن و رفع ضمانت و ضمانت و ضمانت از ضمانت برای سخت افزار و خدمات مشتریان ارائه شده به صورت اعزام یا توسط دو یا کمتر از افراد در سایت که بیش از حد ناچیز IMAC ارائه نمی دهند ، خدمات میز غیر برنامه ، خدمات از بین بردن بلایای سایت از راه دور یا خدمات دیگری که خریدار یا آن اختصاص داده است.

خدمات رایانه ای چیست؟

خدمات رایانه ای به معنای دسترسی به خدمات یا داده ها از طریق رایانه ، سیستم رایانه ای یا شبکه رایانه ای است و همچنین شامل خدمات پردازش داده ، خدمات اینترنتی ، خدمات پست الکترونیکی ، خدمات پیام الکترونیکی یا اطلاعات یا داده ها می شود و به آنها محدود نمی شود. خدمات رایانه ای به شرکت ها و مشاغل کمک می کند تا از سرویس های پشتیبانی و نگهداری شبکه با قیمت مناسب و کیفیت بالا برخوردار شوند.

خدمات شبکه رایانه ای

برخی از شرکت ها برای پشتیبانی و نگهداری از شبکه رایانه ای خود افرادی را استخدام می کنند. اصطلاحا به این افراد پشتیبان شبکه گفته می شود. در برخی موارد نیز شرکت ها به جای استخدام افراد، خدمات شبکه رایانه ای خود را برونسپاری می کنند. شرکت های خدماتی رایانه ای بسیاری در تهران و کرج وجود دارند که به کسب و کارها و مشاغل مختلف خدمات شبکه ارائه می دهند.

شرکت های شبکه های رایانه ای در تهران و کرج بسته به نیروهای فنی که دارند خدمات پشتیبانی شبکه، نصب و راه اندازی خدمات پسیو و اکتیو، کابل کشی شبکه و سایر کارهای شبکه های رایانه ای را انجام می دهند. برخی از شرکت های شبکه های رایانه ای صرفا خدمات نصب و راه اندازی شبکه ارائه می دهند و با پشتیبانی شبکه کاری ندارند. برخی دیگر از شرکت ها صرفا کارهای پشتیبانی و نگهداری شبکه را انجام میدهند و در نصب و راه اندازی و پسیو شبکه ورود نمی کنند. اما شرکت ها معتبر با نیروهای کاری مجرب تمامی خدمات شبکه را در قالب یک مجموعه به شما ارائه می دهند تا از سردرگمی و مشکلات پیش رو جلوگیری کنند.

اهمیت خدمات رایانه ای

از آنجایی که کسب و کارها و شرکت ها آنلاین برای کارهای داخلی و تبادل اطلاعات و استفاده از سخت افزارها به شبکه نیاز دارند، به طبع به خدمات سرویس و نگهداری آن ها نیز نیاز دارند. از طرفی دیگر بسیاری از شرکت ها با استفاده از شبکه های رایانه ای به مشتریان خود خدمات مختلفی را ارائه می دهند و با آن ها از طریق شبکه خود در ارتباط هستند. مسلما با قطع شدن شبکه رایانه ای و یا اخلال در سرویس های ارائه شده صدمات جبران ناپذیری به شرکت ارائه دهنده خدمات و همچنین کسب و کارهای دریافت کننده خدمات از آن شرکت وارد می شود و صدمات مالی و اعتباری بسیاری را به آن ها متحمل می کند. به همین خاطر پشتیبانی و نگهداری شبکه های رایانه ای از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code