روش های جلوگیری از خرید ادکلن تقلبی

منتشر شده

helensa.com

اصل و فیک بودن عطر و ادکلن یکی از ریز نکاتی است که باید به آن اشاره کرد. اگر به‌دنبال خرید یک ادکلن اروجینال و اصل از شرکت تولیدی ادکلن مورد علاقه خود هستید باید به نکاتی که در این مطلب گفته میشود توجه کرده تا از خرید یک محصول تقلبی و فیک جلوگیری کنید.

در دنیای عطر و ادکلن روش‌های متفاوتی جهت تشخیص بود وجود دارد که شما را از رایحه اصلی و واقعی آن اگاه میکند. روشی که الان گفته میشود یکی از بهترین و قوی‌ترین روش‌ها میباشد. وقتی شما عطر دلخواه خود را انتخاب کردید باید از فروشنده یک تکه کاغذ درخواست کنید، و عطر را به آن تکه کاغذ آغشته کرده و در حد چند ثانیه تکان دهید. این‌روش را چند بار با همان عطر و کاغذ تکرار کنید و دقایقی صبر کافیست تا بوی عطر تفکیک شود که درنهایت بوی اصلی و واقعی عطر بروی کاغذ مشخص میشود. (توجه داشته باشید که به صورت عمیق استشمام نکنید)

از دغدغه های اغلب ما هنگام خرید آنلاین ادکلن و یا در هنگام خرید حضوری عطر و ادکلن ، تقلبی نبودن آن محصول میباشد. عطرها و ادکلن های تقلبی و فیک علاوه بر کیفیت پایین و ماندگاری کمتر، به شما حس فریب خوردگی القا میکنند و در برخی موارد میتوانند به لباس یا پوست شما نیز آسیب برسانند. اما لازم است بدانید فقط ماندگاری بالای رایحه عطر یا ادکلن، اصل بودن آن را تضمین نمیکند و راه های دیگری نیز برای تشخیص اصل بودن آن وجود دارد که هلنسا در ادامه به آن میپردازد. اما یکی از نکاتی که همواره در خرید ادکلن مردانه و یا زنانه  به آن توجه باید داشته باشید این است که آن را از فروشگاه های معتبرمانند عطر افشان، هلنسا و لیلیوم تهیه کنید یا از آنلاین شاپ های معتبر بصورت آنلاین ادکلن خریداری نمایید.

روش های جلوگیری از خرید ادکلن تقلبی

به نوشته ها و علامت های روی جعبه ادکلن دقت کنید

هنگام خرید آنلاین ادکلن یا خرید فیزیکی، به سایت سازنده ادکلن سر بزنید و نوشته های روی جعبه ی ادکلن را با ادکلن موجود مقایسه کنید. مشخصات کارخانه سازنده باید بصورت کامل روی جعبه ادکلن درج شده باشد و خوانا باشد. کوچکترین تغییر در نوشته ها یا نمادها نشان از تقلبی بودن ادکلن دارد. سازندگان ادکن تقلبی در فونت نوشتاری یا حتی حروف انگلیسی ادکلن دچار اشتباه میشوند. توجه داشته باشید بسته بندی عطرها ممکن است چندسال یکبار توسط سازنده تغییر کند که آن هم در سایت کارخانه سریعا بروز رسانی خواهد شد.

به رنگ عطر یا ادکلن توجه کنید

برندهای مشهور عطر سازی از رنگ های زیادی در تولید ادکلن و عطرهای خود استفاده نمیکنند به خاطر همین اکثر ادکلن های اصل بی رنگ و مات هستند. اگر هنگام خرید آنلاین عطر یا خرید از مغازه احساس کردید رنگ ادکلن زیاد از حد پررنگ و چشمگیر است به تقلبی بودن آن شک کنید و رنگ آن را با نمونه اصل آن تطبیق دهید.

درب شیشه ای عطر را بررسی کنید

درب ادکلن اصل باید کاملا متقارن باشد مگر اینکه طراحی آن به شکل دیگری باشد و اگر درب شیشه ای ادکلن متقارن نباشد، آن ادکلن تقلبی است. حتی ممکن است درب ادکلن های تقلبی از جنس پلاستیک باشد و رنگ روی آن به سادگی با یک ناخن خراشی تراشیده شود . درب ادکلن های اصل را هنگامی که از شیشه جدا میکنید و دوباره سر جای خود میگذارید صدای کیلیک میدهند و محکم و بدون لقی چفت میشوند، اگر این گونه نیست آن ادکلن تقلبی است.

بچ کد روی شیشه ادکلن و روی جعبه آن را باهم مقایسه کنید

یه کد انتهای شیشه ادکلن حک شده است یا با جوهر چاپ شده که باید با کدی که روی بسته بندی آن حک شده مطابقت کند. در غیر این صورت نشان از تقلبی بودن آن عطر است. در هنگام خرید آنلاین ادکلن این مورد را از یاد نبرید.

بعضی ار سازندگان مشهور ادکلن، فرمول ادکل های خود را به مبالغی به شرکت های دیگری میفروشند. این شرکت ها این فرمول ادکلن ها را با مواد اولیه ارزانتر میسازند و به بازار عرضه میکنند. باید این را دانست که دسته ادکلن زنانه خوشبو و ارزان غالبا از این نوع ادکلن ها فیک و تقلبی نیستند اما با نسخه ی اصل و اورجینال ادکلن فرق دارند. این شرکت ها نام خود را روی محصولات خود مینویسند که به راحتی قابل شناسایی هستند.

پیشنهاد میشود جهت کاملتر خواندن به مقاله راهنمایی تشخیص عطر تقلبی از عطر اصلی مراجعه نمایید .

منبع : helensa.com

تولید محتوا : کارینووب

مطالب مرتبط