آنچه که از لیزر موهای زائد باید بدانیم

منتشر شده

شاید تازگی به این فکر افتاده اید که از شر موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوید.

و احتمالا از تیغ و ژیلت و یا اپیلاسیون و سایر روش های قدیمی و کم بازده خسته شده اید.

و به این نتیجه رسیده اید که بهترین روش برای خلاص شدن از شر این موهای زائد لیزر کردن است.

پس اگر در مورد لیزر سوالات و ابهامات دارید و یا هنوز قانع نشده اید که از لیزر استفاده کنید، تا آخر این مطلب با من همراه باشید.

آنچه که لازم است در مورد لیزر بدانیم

قطعا لیزر یکی از شیوه های مطمعن تر و پر بازده تر برای حذف موهای زائد است. اگر به دنبال لیزر موهای کل یا قسمتی از بدن خود هستید لازم است با فرآیند لیزر و مراکز لیزر ارومیه بیشتر آشنا شوید.

لیزر روشی بلند مدت و البته نیمه دائمی برای حذف موهای زائد دست، پا، شکم، کمر، گردن، زیر بغل، نواحی بیکنی و … هست که با روش لیزر کردن و فرستادن تشعشعات به لایه زیرین پوست، پیازچه مو را مورد حمله قرار می دهد و در این فرآیند سلولهای این قسمت از مو که وظیفه رشد مو را بر عهده دارند از بین می روند و با از بین رفتن این سلولها، موها شروع به ریزش می کنند و تا زمان ترمیم این سلولها که گاها بیش از یک سال طول می کشد، ما از شر موهای خود خلاص خواهیم شد.

در روش لیزر بر عکس سایر روشهای سنتی مانند اپلاسیون می بایست برای خلاصی از شر موهای زائد به جای یک جلسه، گاها تا ۷ جلسه مراجعه کنیم و بعد از اتمام دوره موها به صورت کامل ریزش خواهند کرد.

در لیزر کردن نوع پوست و نوع مو دو مورد مهم هستند که برای نتیجه بخش بودن لیزر می بایست در نظر گرفته شوند.

بعضی از موها ممکن است ضخیم و یا به رنگ سفید و نامرئی باشند. برای از بین بردن این نوع موها لیزر کار می بایست دقت داشته باشد تا از طول موج مناسب تری متناسب با نوع مو استفاده کند.

همچنین بعضی از پوست ها حساس تر هستند و ممکن است بعد از لیزر موهای زائد دچار سوزش و سوختگی شوند. برای این مورد نیز راهکاری وجود دارد و آن هم استفاده از دستگاه های لیزر سازگار با پوست بدن می باشد. که لیزر کار با توجه به پوست شما می بایست دستگاه لیزر متناسبی را انتخاب کند.

 

لیزر در دوران بارداری

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا لیزر برای دوران بارداری مضر است یا خیر؟

بعضی از بانوان در دوران بارداری به فکر لیزر موهای زائد بدن خود می افتند و اما نگران آن هستند که مبادا این لیزر کردن برای نوزاد یا جنین مضر باشد.

از آنجا که لیزر و تشعشعات آن به طوری طراحی شده است که از عمق پوست فراتر نمی رود، باید خیالتان را راحت کنم که به هیچ وجه برای جنین و نوزاد خطری ایجاد نمی کند.

 

لیزر کنم یا اپیلاسیون؟!

اپیلاسیون نیز یکی از روشهای سریع خلاصی از شر موهای زائد می باشد که طرفداران بسیار زیادی خصوصا در بین بانوان دارد.

در روش اپیلاسیون موهای بدن، با استفاده از موم، موها با ضربه بیرون کشیده می شوند.

موها در اثر ضربه در واقع از ریشه کنده می شوند و مقداری از پیازچه را هم با خود بیرون می آورند که به همین خاطر زمان زیادی صرف ترمیم پیازچه مو می شود که دوباره رشد کند. در روش اپیلاسیون پیازچه خیلی سریع تر از روش لیزر ترمیم می شود و به همین دلیل در روش اپیلاسیون موها خیلی سریع تر از روش لیزر شروع به رشد می کنند.

در روش اپیلاسیون یک معایب دیگر نیز وجود دارد که حتما خانم هایی که از این روش استفاده کرده اند با این عیب آشنا هستند. اینکه بعضی از موها در اثر ضربه کشیده شدن آن هم در جهت مخالف، کنده نمی شوند و همین فر خوردن موجب برگشت سر مو به داخل پوست می شوند. در این حالت که چند روز بعد از اپیلاسیون این موها خود را نشان می دهند، به صورت جوش بر روی پوست ظاهر می شوند.

 

کجا لیزر کنم؟

مراکز زیادی برای لیزر کردن در سطح شهر وجود دارند که اگر مثل من ساکن ارومیه باشید به شما پیشنهاد می کنم که از سایت تخفیفی ویرا برگ مراکز لیزر را با تخفیف از تعرفه مشاده کنید.

چرا به تخفیفات لیزر اعتماد کنیم و از کجا بدانیم که با تخفیف، مرکز لیزر مربوطه بهترین خدمات را ارائه می دهد و از کیفیت کار نمی زنند؟

ممکن است شما هم مثل من برای اولین بار با این ابهام روبرو شوید. اما قضیه تخفیف چیز دیگریست و دوست دارم که در این قسمت این ابهام را برای شما نیز شفاف کنم.

مراکزی که توسط سایت های تخفیفی، از خدمات خود تخفیف ارائه می دهند، در واقع به دنبال جذب مشتریان جدید هستند. به همین خاطر آنها با وجود ارائه تخفیف که برای جذب مشتری جدید می باشد، سعی می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند تا شما به مشتری وفادار آنها تبدیل شوید و نه تنها خودتان مجدد از آن مرکز استفاده کنید، بلکه آن مرکز را به دیگران هم معرفی کنید.

مطالب مرتبط