بیکران صنعت

یکی از ادواتی که در صنعت معدن به عنوان سنگ شکن ثانویه مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ شکن هیدروکن نام دارد. فاصله بین منتل و کانکیو که در داخل سنگ شکن هیدروکن تعبیه شده‌اند تعیین می‌کند که سنگ‌ها با چه اندازه‌ای خرد شده و در واقع ما در خروجی چه ابعاد سنگ را در اختیار داشته باشیم. برای اینکه با عملکرد بهتر دستگاه هیدروکن آشنا شویم باید نگاهی به تمامی قطعات مورد استفاده در این وسیله داشته باشیم که در این متن قرار است در مورد داسکالر هیدروکن صحبت کنیم.

اگر بخواهیم یکی از سنگین‌ترین قطعات به کار رفته در کوبیت ۱۸۰ را به شما معرفی نماییم باید به سراغ سقفی ۰۳۴ کوبیت ۱۸۰ برویم. با توجه به اینکه این بغل بند در سقف دستگاه تعبیه شده است به همین دلیل تحت عنوان سقفی شناخته می‌شود که به کمک ۴ پیچ دقیقاً در سقف دستگاه نصب شده است.

سقفی ۰۳۴ کوبیت ۱۸۰ به صورت مستقیم در معرض اصابت سنگ‌ها قرار دارد بنابراین نسبت به سایر بغل بند‌هایی که در داخل دستگاه ماسه ساز دو طرفه به کار برده شده است ضخامت بیشتری دارد.

بنابراین ضربه گیر ماسه ساز خرگوشی به عنوان یک قطعه محافظتی عمل می‌کند. در واقع ضربه گیر نقشی شبیه به دسته موتور را ایفا می‌کند. در صورتی که ضربه ‌گیر ماسه ساز دچار آسیب گردد به دلیل اینکه فشار زیادی به شاسی دستگاه وارد می‌شود شاسی در مدت کوتاهی دچار شکستگی شده و در نتیجه دستگاه به طور کامل از کار می‌افتد.

منبع : https://bikaransanat.com/

مطالب مرتبط